Telli radooni mõõtmine
Radooni mõõtmise tellimine

Radooni mõõtmise tellimine

AlphaRadon detektorid kodudesse ja töökohtadesse

tuotepaketti_Stuk_logolla

Tähelepanu! Passiivsel meetodil ˟ tehtud mõõtmine on ainus usaldusväärne võimalus, et välja selgitada siseruumide radoonisisaldus! Radoonitaseme kontrollimisel lühiajalise mõõtmisega, ei ole saadud tulemused piisavad, et anda ülevaade hoone tegelikust olukorrast. AlphaRadon detektorid ja laboratoorium on saanud Soome Kiirguskaitsekeskuse (STUK), Saksamaa akrediteerimisasutuse DakkS ja Public Health England tunnustuse.

˟ Pikaajaline mõõtmine detektoritega, kus radooni lagunemisel tekkiv alfakiirgus tekitab detektori sees olevale plastiktükile jäljed, mida hiljem analüüsitakse tunnustatud laboratooriumis.

-Pikaajaline mõõtmine kestab vähemalt 2 kuud ja soovitatavalt ajavahemikus 1.10. - 30.4.

- Detektorid paigaldatakse hoone kahe alumise korruse elutubadesse. Detektori läbimõõt on 5 cm. See on kerge ja tähelepandamatu ning ei sisalda ohtlikke koostisosasid.

- Detektori komplekti hind koos transpordiga on 39 eurot (sisaldab käibemaksu 20%) / üks mõõtepunkt
- Tootepakend sisaldab lisaks detektoritele kasutusjuhendit ja tagastusümbriku, millega saadetakse detektorid tagasi AlphaRadon laboratooriumi. Mõõtetulemused saadetakse umbes 3 nädala jooksul peale detektorite tagasisaatmist ja arve tasumist.

 

 

 

Telli radooni tõrje
Radooni tõrje tellimine

RadonFix radooni vähendamise lahendus

Kui teie ruumides on mõõdetud radoonisisaldus 200 – 400 Bq/m3, siis saab tavaliselt vähendada radoonisisaldust läbiviikude tihendamise ja ventilatsioon parandamise teel. Meetmed, mida kasutatakse võimaluse korral alumisel korrusel: - Põranda ja seina vaheliste pragude tihendamine - Kanalisatsiooni läbiviigu tihendamine (näiteks köögi kraanikausi äravool) - Elektrikaablite läbiviik (näiteks läbi põranda elektrikilpi tuleavd kaablid) - Ventilatsiooni kontrollimine ja parendamine Täitke allolev ankeet ja meie spetsialist võtab teiega ühendust.

Kui teie ruumides on mõõdetud radoonisisaldus  üle 400 Bq/m3, pakume välja lahenduse RadonFix tootesarjast. RadonFix tootevalikust leiate kolm võimalust, millede vahelt saab valida optimaalse toote, olenevalt sellest, milline on teie krundi asukoht, pinnas ja kuidas maja on ehitatud. RadonFix toodetel on pööratud suurt tähelepanu sellele, et lisaks efektiivsele gaaside eemaldamise võimele oleks tagatud ka hea paigalduskindlus, tänu millele on võimalik radoonisisalduse langetamine kohe esimese paigalduse korral.

 

Nimi*

Ettevõtte nimi

Aadress

Telefon

Email*

Täiendav info

Siseruumides oleva õhu radoonisisalduse tasemed viitetasemed ja piirväärtused (aasta keskmine):

Viitetase tööruumides:  300 Bq/m3

Piirväärtus koolides ja lasteaedades:  200 Bq/m3

 

Pinnases oleva õhu radoonisisalduse tasemed (aasta keskmine):

piirnormid2